menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Shellie purchased 8 grapefruits for $4.89. What is the unit cost? HELP PLEASE
asked
Oct 15, 2022
64.4k
views
12
votes
Shellie purchased 8 grapefruits for $4.89. What is the unit cost?
HELP PLEASE
Mathematics
college
J Sad
asked
by
J Sad
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
14
votes
The answer is 39.12 hopes this helps
Dias
answered
Oct 21, 2022
by
Dias
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 14, 2024
25.8k
views
Shellie takes college courses that interest her and enjoys learning for its own sake; Tori takes courses in which she is fairly certain she'll do well and studies mainly to ensure good grades. Shellie
Praetor
asked
Apr 14, 2024
by
Praetor
7.3k
points
Social Studies
high-school
1
answer
2
votes
25.8k
views
asked
Jul 4, 2024
60.7k
views
Refer to Narrative 14-1. Shellie has a mortgage of $56,500 for 25 years. The property taxes are $350 quarterly, and the hazard insurance premium is $239.50 semiannually. Find the monthly taxes and insurance
Rahul Khengare
asked
Jul 4, 2024
by
Rahul Khengare
9.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
60.7k
views
asked
Mar 16, 2024
199k
views
24. Shellie was given a medication to treat Irritable bowel syndrome. After taking the medication for a while, she noticed that her mouth was much drier than usual. What type of medication was Shellie
Nikita Kuznetsov
asked
Mar 16, 2024
by
Nikita Kuznetsov
8.6k
points
Medicine
college
1
answer
3
votes
199k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity