26.4k views
15 votes
You can buy 7 oranges for 8.50 what is the price per orange

User Cornelia
by
8.4k points

2 Answers

8 votes

Answer:

Short Version: 1.21

Long Version: 1.21428571

Explanation:

Just divide 8.50 by 7

User Sergino
by
8.1k points
2 votes

Answer:

The price of one orande is 1.21.

Explanation:

User Pavan Bilagi
by
7.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories