Answer: B
Explanation:
Divide the total price by the amount given. 0.9/6=0.15, 0.56/4=0.14, 1.44/9= 0.16, 1.55/10 = 0.155. The best value is the lowest, 0.14 per apple, in option B
8.1m questions
10.7m answers