175k views
12 votes
What is the unit rate of paying $15 for 4 people to see a magic show?

User Lemonad
by
8.4k points

2 Answers

7 votes
3.75/1 is the answer
User Bfritz
by
8.0k points
13 votes

Answer: $3.75

Explanation:

Divide 15 by 4

User Mariovials
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.