Answer:

Step-by-step explanation:
The mass of the metal can be found by using the formula;
mass = density × volume
From the question
density = 2.02 g/cm³
Since the metal was described as a block the volume of the metal is;
volume = 4.5 × 3.2 × 5 = 72 cm³
