Answer: The answer is (C) 90.95%.
Explanation:
To find the new quality score, we can add 7% of the current quality score of 85% to it:
New quality score = 85% + 7% of 85%
New quality score = 85% + 0.07 x 85%
New quality score = 85% + 5.95%
New quality score = 90.95%
Therefore, if the current quality score of 85% is increased by 7%, the new quality score would be 90.95%.
The answer is (C) 90.95%.