234k views
21 votes
If a half gallon of milk costs $1.24, what is the cost per pint?

1 Answer

4 votes
$0.31 for each pint hope this helps
User Egil Hansen
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.