menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The cost of 7 scarves is $71.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf?
asked
Feb 27, 2023
59.0k
views
17
votes
The cost of 7 scarves is $71.75. What is the unit price?
The unit price is $
per scarf?
Mathematics
college
Oleh Dokuka
asked
by
Oleh Dokuka
7.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
Answer:
$10.25
Explanation:
Patad
answered
Mar 1, 2023
by
Patad
6.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
Answer:
$10.75
Explanation:
Mrxra
answered
Mar 5, 2023
by
Mrxra
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.4m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org