menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
I got points to spare! Help me with this! Find the unit price: 1/3 gallon of apple juice for $2.44
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
I got points to spare! Help me with this! Find the unit price: 1/3 gallon of apple juice for $2.44
asked
Mar 15, 2024
119k
views
5
votes
I got points to spare! Help me with this!
Find the unit price:
1/3 gallon of apple juice for $2.44
Mathematics
middle-school
InbetweenWeekends
asked
by
InbetweenWeekends
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
The answer is $7.32 cents because
Gulshan Maurya
answered
Mar 17, 2024
by
Gulshan Maurya
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
Your answer is $7.32
Kishor Pahalwani
answered
Mar 20, 2024
by
Kishor Pahalwani
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org