menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
asked
Jul 15, 2024
35.6k
views
2
votes
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Mathematics
middle-school
Sherif Ahmed
asked
by
Sherif Ahmed
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer:
2.70
Explanation:
Jack Mariani
answered
Jul 17, 2024
by
Jack Mariani
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
The answer would be $2.69
Yahav Festinger
answered
Jul 18, 2024
by
Yahav Festinger
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org