35.5k views
2 votes
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

2 Answers

4 votes

Answer:

2.70

Explanation:

User Jack Mariani
by
8.2k points
2 votes
The answer would be $2.69
User Yahav Festinger
by
7.6k points