menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
asked
Jul 15, 2024
35.5k
views
2
votes
A 7-pack of batteries costs $18.81. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Mathematics
middle-school
Sherif Ahmed
asked
by
Sherif Ahmed
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer:
2.70
Explanation:
Jack Mariani
answered
Jul 17, 2024
by
Jack Mariani
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
The answer would be $2.69
Yahav Festinger
answered
Jul 18, 2024
by
Yahav Festinger
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.7m
questions
11.3m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org