31.3k views
6 votes
Ratio table answer If I buy two ice cream’s for six dollars how much would it cost to buy 10 ice cream’s

User Myria
by
8.5k points

1 Answer

5 votes

Answer:

It would cost $30 to buy 10 ice creams.

Explanation:

1 ice cream costs $3

10*3=30

User Jokester
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories