Answer:
D: 0.75h
Explanation:
Given that length of the hair of Florencia on Monday = h centimeters
On Tuesday, she got her hair cut.
So the new length of hair of Florencia on Tuesday = 75% of Monday's value
= 75% of (h)
= 0.75* (h)
= 0.75h
7.7m questions
10.4m answers