171k views
4 votes
Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange

User MStodd
by
7.5k points

2 Answers

4 votes
$3.78 divided by 14 (oranges) = $0.27 or 27 cents
User Spiegel
by
8.0k points
3 votes

(3.78)/(14 oranges)= .27 PerOrange
User Andrey Tarantsov
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories