209k views
4 votes
The cost of 9 scarves is $65.25. what is the unit price?

User Miiite
by
7.7k points

1 Answer

2 votes
The unit price is : 65.25/9 = 7,25 $
User Kirqe
by
8.7k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories