menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Kylie bought 20 ounces of trail mix for $3.92 what is the unit price? Help me please guys!!
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Kylie bought 20 ounces of trail mix for $3.92 what is the unit price? Help me please guys!!
asked
Sep 12, 2017
56.9k
views
4
votes
Kylie bought 20 ounces of trail mix for $3.92 what is the unit price?
Help me please guys!!
Mathematics
middle-school
Chapsterj
asked
by
Chapsterj
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
0
votes
The answer is 74.44 dollars
Axel Puig
answered
Sep 13, 2017
by
Axel Puig
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
7
votes
Divide 3.92 by 20 to get the answer
Nathan Hess
answered
Sep 17, 2017
by
Nathan Hess
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org