56.9k views
4 votes
Kylie bought 20 ounces of trail mix for $3.92 what is the unit price?

Help me please guys!!

User Chapsterj
by
7.7k points

2 Answers

0 votes
The answer is 74.44 dollars
User Axel Puig
by
7.6k points
7 votes
Divide 3.92 by 20 to get the answer
User Nathan Hess
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.