menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?
asked
Jul 17, 2017
166k
views
4
votes
Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?
Mathematics
middle-school
Ineztia
asked
by
Ineztia
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
The answer would be 14 rolls for 12.32. 9 rolls for 8.37 would come out to 97 cents 14 rolls for 12.32 would come out to 88 cents. Hope this helps
Kranthi Kumar
answered
Jul 21, 2017
by
Kranthi Kumar
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org