166k views
4 votes
Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?

Which set of paper towels is the better buy? 9 rolls for $8.73 or 14 rolls for $12.32?-example-1
User Ineztia
by
8.2k points

1 Answer

7 votes
The answer would be 14 rolls for 12.32. 9 rolls for 8.37 would come out to 97 cents 14 rolls for 12.32 would come out to 88 cents. Hope this helps
User Kranthi Kumar
by
7.7k points

No related questions found