106k views
1 vote
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price? show work.

1 Answer

7 votes
$26.25/3 = $8.75/1
HOPE THIS HELPED!!!!!!!












User Adriel Jr
by
8.8k points

Related questions

asked May 23, 2017 60.5k views
Leigh asked May 23, 2017
by Leigh
7.8k points
2 answers
1 vote
60.5k views
2 answers
3 votes
185k views
asked May 20, 2018 106k views
Scadge asked May 20, 2018
by Scadge
8.1k points
1 answer
0 votes
106k views