59.5k views
5 votes
explain two ways of finding the total cost of 4 packages of hot dogs and buns using the expression 3.99p + 2.19p?

User Martinoss
by
8.0k points

2 Answers

7 votes
The answer is 6.18p cause u are add 3.99 and 2.19 together
User Marcosbernal
by
8.1k points
4 votes
If there is 4 packages of hotdogs and buns you would go... 3.99(4) + 2.19(4)
User Amir Ali Akbari
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories