113k views
3 votes
What is the unit rate /$3.20 for 8 ounces

User Alex Kuhl
by
8.1k points

2 Answers

7 votes
3.20 for 8 ounces would be 25.60 or 25.6
User Slack Shot
by
8.3k points
3 votes
8 / 3.20 = 2.5
Hope that helps
User Sniady
by
7.7k points

No related questions found