178k views
4 votes
If 3 1/2 pounds of bananas cost 1.96 how much would one pound cost

User Engine
by
7.9k points

2 Answers

7 votes

Answer:

56 cent

Explanation:

divide 1.96 by 3.5

User Nick Vasic
by
8.3k points
1 vote
It would cost 56 cents.
User LifeAndHope
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.