28.0k views
22 votes
$32.00 for 10 cookies
Unit rate

1 Answer

10 votes

Answer:

$3.20

Explanation:

To find the unit rate, all you have to do is $32 divided by 10.

32 / 10 = $3.20

User Moohkooh
by
5.0k points