57.3k views
18 votes
Find the unit rate.

$5.40 for 24 cans

$ a
_______
1 can


User Jerebear
by
4.3k points

2 Answers

5 votes

Answer:

2.40 and superstarjames

User Lhassan Baazzi
by
4.4k points
5 votes

Answer:

Its $0.27 per unit. :)

User Sam Morgan
by
5.0k points