57.3k views
18 votes
Find the unit rate.

$5.40 for 24 cans

$ a
_______
1 can


User Jerebear
by
7.4k points

2 Answers

5 votes

Answer:

2.40 and superstarjames

User Lhassan Baazzi
by
8.0k points
5 votes

Answer:

Its $0.27 per unit. :)

User Sam Morgan
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories