81.9k views
8 votes
What has a better deal? Daisy Sour Cream $1.49, or Kraft Sour Cream $2.55 for 16oz

And what are the unit rates for each of them?

1 Answer

10 votes

Answer:

2.55

Explanation:

User Blambert
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories