menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Tell which is the better buy. a 3 lb bag of apples for $3.26 or a 5 lb bag of apples for $4.89 a 3 lb bag of apples for $3.26 a 5 lb bag of apples for $4.89
asked
Oct 4, 2018
68.6k
views
2
votes
Tell which is the better buy.
a 3 lb bag of apples for $3.26 or a 5 lb bag of apples for $4.89
a 3 lb bag of apples for $3.26
a 5 lb bag of apples for $4.89
Mathematics
middle-school
Imbrizi
asked
by
Imbrizi
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
It would be choice B. Here is my work:
A.
B.
Tawanda
answered
Oct 7, 2018
by
Tawanda
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
The answer would be "B"
Simon Thordal
answered
Oct 10, 2018
by
Simon Thordal
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org