166k views
25 votes
Julia bought a bag of 24 hair ties for $3.12. What is the unit cost per hair tie? *

$0.13
$7.69
$0.76
$1.30

User Hasumedic
by
8.0k points

2 Answers

10 votes

Answer:$0.13

Explanation:

1. $1.30x24=$31.20 wrong


2. $0.76x24=$18.24 wrong


3. $7.69x24=$184.56 extremely wrong


4. $0.13x24=$3.12 correct

User Stefanos Kalantzis
by
7.9k points
8 votes

Answer:

0.13

Explanation:

0.13X24

User Dragonight
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories