64.6k views
2 votes
A 4-pint carton of pineapple juice costs $9.92. What is the price per quart?

User Cramopy
by
7.5k points

1 Answer

6 votes
4 pint will cost 9.92
Want to find out 1
You need to divide
9.92 divide 4 =$2.48
User Njtman
by
8.1k points

Related questions

1 answer
2 votes
164k views
2 answers
5 votes
214k views
asked Dec 1, 2024 30.4k views
Kazy asked Dec 1, 2024
by Kazy
7.9k points
2 answers
0 votes
30.4k views