95.0k views
1 vote
An 8-kilogram bag of carrots costs $16.08. What is the unit price?

User Mohaps
by
8.2k points

2 Answers

3 votes
The unit rate is $2.01
User Nrusingha
by
7.5k points
3 votes
The Unit Price Is $2.01
User Gammachill
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories