125k views
5 votes
What is the unit rate for $1 for 12lbs

User DJphy
by
7.1k points

1 Answer

5 votes

(12)/(1)

You can get 12 for 1. Unit rate is the simplified fraction in which the denominator is 1.
User KevinAlbs
by
8.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories