125k views
5 votes
What is the unit rate for $1 for 12lbs

User DJphy
by
6.2k points

1 Answer

5 votes

(12)/(1)

You can get 12 for 1. Unit rate is the simplified fraction in which the denominator is 1.
User KevinAlbs
by
7.9k points