menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find and compare the unit prices. Which one is the better buy? 3 for $1.00 Or 10 for 3:00 Plz answer both parts ibe been really stuck on this one :)
asked
Apr 26, 2018
231k
views
5
votes
Find and compare the unit prices. Which one is the better buy?
3 for $1.00
Or
10 for 3:00
Plz answer both parts ibe been really stuck on this one :)
Mathematics
middle-school
Kikanye
asked
by
Kikanye
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
3 for $1- about $0.33 each (1/3)
10 for $3- $0.30 each (3/10)
10 for $3 is the better buy.
Romiem
answered
May 1, 2018
by
Romiem
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 25, 2024
1.8k
views
Help please ..it’s due tmr..i’be write some but I need more -Write a paragraph answering the following: - Malala received about $24,000 in prize money. How should Malala spend that prize money to help
Georgealton
asked
Nov 25, 2024
by
Georgealton
7.9k
points
English
high-school
1
answer
4
votes
1.8k
views
asked
Mar 2, 2024
79.1k
views
What is the economic impact of interference with reasonable IBE on the character of regulation?
Brenzy
asked
Mar 2, 2024
by
Brenzy
8.8k
points
Business
high-school
1
answer
0
votes
79.1k
views
asked
Mar 5, 2024
95.7k
views
Ibe what you think about the previous ideas. Also describe the similarities and differences in how you communicate, how rable you can be, and how safe and comfortable you are with the various people in
Grisumbras
asked
Mar 5, 2024
by
Grisumbras
8.5k
points
Health
college
1
answer
0
votes
95.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org