188k views
5 votes
What operation do u use to find the cost of a drink and a popcorn for one person?

What operation do u use to find the cost of a drink and a popcorn for one person?-example-1

1 Answer

2 votes
You would use addition.
User Tblznbits
by
7.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories