10.3k views
4 votes
Suppose you buy 1.25-pound package of ham at $5.20 per pound.How much money did you spend

User Bachalo
by
8.6k points

1 Answer

4 votes
You spent $6.50 on the ham
User Kary
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories