menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 2-litre can of grape juice costs $3.26. What is the unit rate?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A 2-litre can of grape juice costs $3.26. What is the unit rate?
asked
Apr 20, 2018
89.9k
views
5
votes
A 2-litre can of grape juice costs $3.26. What is the unit rate?
Mathematics
middle-school
Martin M J
asked
by
Martin M J
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
$3.26/2L=$1.63/L
That's "One dollar and sixty-three cents per liter."
APriya
answered
Apr 27, 2018
by
APriya
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org