111k views
7 votes
A 6-pack of envelopes costs $0.84. What is the unit price?

User Fabrik
by
8.2k points

2 Answers

14 votes

Answer:

$0.14

Explanation:

0.84÷6=0.14

User Kenji Crosland
by
8.0k points
9 votes

Answer:

$.14 is the answer :)

Explanation:

.84/6=.14

User Doug Bradshaw
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories