37.3k views
1 vote
Tina Zappa purchased a three-pack of facial tissues for $2.98. What is the unit price per pack rounded to the nearest tenth of a cent?

2 Answers

0 votes
2.98/3=.993 repeating
=$99.3 cents per
User Todd Vance
by
8.3k points
2 votes

Answer:

$.0993 per pack. wrong format dude.

Explanation:


User Rami Sedhom
by
7.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories