menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon.What is the price per pound of the salmon
asked
Feb 16, 2018
230k
views
2
votes
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon.What is the price per pound of the salmon
Mathematics
middle-school
Muhammad Imran Tariq
asked
by
Muhammad Imran Tariq
8.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Cut it in half, that would be $11.10 cents :)
SpadXIII
answered
Feb 18, 2018
by
SpadXIII
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
$8.50 Per Pound Of Salmon
Giancarlo Sportelli
answered
Feb 20, 2018
by
Giancarlo Sportelli
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 1, 2017
12.7k
views
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon
SNO
asked
Oct 1, 2017
by
SNO
7.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
12.7k
views
asked
Mar 27, 2018
60.3k
views
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. what is the price per pound of the salmon?
Hannes Landeholm
asked
Mar 27, 2018
by
Hannes Landeholm
7.5k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
60.3k
views
asked
Nov 2, 2019
103k
views
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon
Malcoauri
asked
Nov 2, 2019
by
Malcoauri
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
103k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org