menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
TALK TIME: 1/4 hour : $0.75 What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
asked
Oct 11, 2018
133k
views
2
votes
TALK TIME:
1/4 hour : $0.75
What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
Mathematics
middle-school
Pretseli
asked
by
Pretseli
6.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
1/4 hour: $0.75
1 hour:? $
1×0.75÷1/4= $3 per hour, so the unit rate is 3 dollars per hour. Hope it help!
Bhavik Patel
answered
Oct 14, 2018
by
Bhavik Patel
6.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
0.75 x 4 = 3.00$
yw, how come that was so hard for you
Hotel
answered
Oct 15, 2018
by
Hotel
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org