32.3k views
0 votes
Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

User Execc
by
7.7k points

1 Answer

1 vote
$2- 500 divided by 250
User NoobVB
by
7.8k points

Related questions

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories