92.2k views
0 votes
4 tomatoes cost $3.40. what is the unit rate

1 Answer

3 votes
The unit rate should be 0.85 cents since, 3.40 divided by 4 equals 0.85. Hope this helps and have a nice day!
User Monkey Intern
by
5.9k points