menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Theresa pays $9.56 for 4 pounds of tomatoes what is the total of 1 pound of tomatoes
asked
Mar 22, 2018
65.0k
views
3
votes
Theresa pays $9.56 for 4 pounds of tomatoes what is the total of 1 pound of tomatoes
Mathematics
middle-school
Thanksnote
asked
by
Thanksnote
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
the answer is 2.39 because 9.56 divided by 4 is 2.39
Alestanis
answered
Mar 23, 2018
by
Alestanis
9.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
You do 9.56 divided by 4 which is 2.39 so that's the answer $2.39
Pemba Tamang
answered
Mar 29, 2018
by
Pemba Tamang
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 21, 2017
179k
views
Theresa pays $9.56 for 4 pounds of tomatoes.What is the cost for 1 pound of tomatoe
Terisa
asked
Jun 21, 2017
by
Terisa
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
179k
views
asked
Nov 15, 2020
141k
views
Theresa pays 9.56 for 4 pounds of tomatoes What is the cost 1 pound of tomatoes
Victor Lee
asked
Nov 15, 2020
by
Victor Lee
7.5k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
141k
views
asked
Jul 22, 2020
165k
views
Theresa pays for $9.56 for 4 pounds of tomatoes.what is the cost of 1 pound of tomatoes?
SpoonNZ
asked
Jul 22, 2020
by
SpoonNZ
8.5k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
165k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org