114k views
3 votes
Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

1 Answer

6 votes
0.50 per bag of balloons 
User Vdshb
by
7.8k points

Related questions

1 answer
0 votes
32.3k views