121k views
4 votes
Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440

User Vek
by
8.0k points

2 Answers

0 votes
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
User Allenwei
by
8.3k points
3 votes
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
User Jeff Johnston
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories