133k views
5 votes
Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work-example-1
User Anish Anil
by
8.0k points

1 Answer

4 votes
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
User Monis
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories