133k views
5 votes
Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work-example-1
User Anish Anil
by
6.0k points

1 Answer

4 votes
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
User Monis
by
6.0k points