16 cartons ,each having 24 packets
Total no of packets=384 ,
costRs 1536 .
Cost per packet =1536/384= Rs 4
11 cartons, each having 25 packets
Total cost =11×25×4= Rs 1100
And Rs1100/-
5.7m questions
7.4m answers