138k views
24 votes
Write a unit rate for the following situation. $54 for 3 every guests

User Brein
by
7.9k points

1 Answer

1 vote

Answer:

Explanation:

It's 18 dollars per guest with 54:3

User Wyetro
by
8.0k points

No related questions found