162k views
12 votes
A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price?
per battery

User UNOPARATOR
by
8.2k points

2 Answers

11 votes

Answer:

$0.54

Explanation:

User Vladimir Ramik
by
8.1k points
9 votes

Answer:

$0.54

Explanation:

that's the unit price per battery

User Chris Kessel
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories